ADMECH

PRODUKTY

AKTUATORY

Aktuatory obrotowe

Opis produktu

Aktuatory rotacyjne łączą ze sobą synchroniczny serwosilnik wraz z wysokoprecyzyjną przekładnią cykloidalną, co w efekcie składa się na dynamiczny,
kompaktowy oraz bardzo wydajny serwonapęd. Posiadają one wysoki współczynnik uzwojenia w rowkach stojana serwosilnika, co umożliwia zastosowanie ich
w aplikacjach wymagających niskiego napięcia wejściowego, typowego dla zasilania z ogólnodostępnej sieci energetycznej. W zależności od rozmiaru i konstrukcji aktuatory rotacyjne mogą być wyposażone w szeroką gamę systemów sprzężenia zwrotnego ułatwiających sterowanie całym układem.

Najważniejsze cechy

  • Małe momenty bezwładności.
  • Wysoka sztywność skrętna.
  • Szerokie spektrum dostępnych przełożeń.
  • Wysoka dokładność kinematyczna.
  • Duża nośność zintegrowanych łożysk promieniowo-osiowych

Budowa aktuatorów rotacyjnych

Serwosilnik
wbudowany jest bezpośrednio w konstrukcję aktuatora dzięki czemu nie ma konieczności stosowania sprzęgła, co pomaga zredukować wagę i wymiary całego urządzenia. Standardowym rozwiązaniem są silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, jednak w zależności od potrzeb klienta możliwe jest zastosowanie wybranego modelu serwosilnika dostosowanego do konkretnej aplikacji.

Hamulec elektromagnetyczny

w którym zawora tarczy hamulcowej zostaje zazębiona w momencie braku dostępu napięcia stałego, co powoduje zneutralizowanie pola elektromagnetycznego prowadzącego do zatrzymania obrotów aktuatora. Wykorzystuje się go w aplikacjach statycznych jak i dynamicznych działającego jako hamulec bezpieczeństwa utrzymujący obciążenie w zadanym położeniu.

Przekładnia cykloidalna

  charakteryzująca się wysoką precyzją ruchu przeznaczona do aplikacji wymagających dużych wartości przenoszonych momentów, wysokiej sztywności skrętnej oraz szerokiego spektrum dostępnych przełożeń jednocześnie zachowując kompaktowe wymiary urządzenia.

Specyfikacja techniczna

Chcesz dowiedzieć się więcej o aktuatorach lub potrzebujesz porady w swoim projekcie? Skontaktuj się z nami!