ADMECH

PRODUKTY

AKTUATORY

Aktuatory obrotowe aktuatory rotacyjne

Aktuatory obrotowe

Opis produktu

Aktuatory rotacyjne łączą synchroniczny serwosilnik i wysokoprecyzyjną przekładnię cykloidalną. Ponieważ nasze aktuatory rotacyjne posiadają wysoki współczynnik uzwojenia w rowkach stojana serwosilnika, można je zastosować w aplikacjach wymagających niskiego napięcia wejściowego, typowego dla zasilania z ogólnodostępnej sieci energetycznej. Ze względu na dynamiczność, kompaktowość oraz wysoką wydajność, stanowią idealne rozwiązanie jako serwonapęd. W zależności od rozmiaru i konstrukcji aktuatory obrotowe mogą być wyposażone w szeroką gamę systemów sprzężenia zwrotnego, ułatwiających sterowanie całym układem.

Reasumując, nasze aktuatory oferują wyjątkową precyzję i niezawodność.

Najważniejsze cechy aktuatorów obrotowych

  • Ponieważ mają małe momenty bezwładności i wysoką sztywność skrętną, są idealne do dynamicznych zastosowań.
  • Przede wszystkim, szerokie spektrum dostępnych przełożeń zapewnia elastyczność w zastosowaniach.
  • Dzięki wysokiej dokładności kinematycznej, nasze aktuatory gwarantują precyzyjne ruchy.
  • Ze względu na dużą nośność zintegrowanych łożysk promieniowo-osiowych, są one trwałe i niezawodne.

Budowa aktuatorów obrotowych

Aktuatory obrotowe aktuatory rotacyjne budowa spinea
Serwosilnik

Serwosilnik wbudowany jest bezpośrednio w konstrukcję aktuatora. Ze względu na to nie ma potrzeby stosowania sprzęgła, co redukuje wagę i wymiary urządzenia. Standardowym rozwiązaniem są silniki synchroniczne z magnesami trwałymi. W zależności od potrzeb klienta, możliwe jest zastosowanie modelu serwosilnika dostosowanego do konkretnej aplikacji. W rezultacie, rozwiązanie to jest bardzo elastyczne.

Hamulec elektromagnetyczny

Hamulec elektromagnetyczny, w którym zwora tarczy hamulcowej zazębia się przy braku zasilania, blokuje napęd. Ze względu na tę właściwość, często stosuje się go w aplikacjach statycznych i dynamicznych jako hamulec bezpieczeństwa. 

Przekładnia cykloidalna

Przekładnia cykloidalna charakteryzująca się wysoką precyzją ruchu. Przeznaczona jest do aplikacji wymagających dużych wartości przenoszonych momentów, wysokiej sztywności skrętnej oraz szerokiego spektrum przełożeń. 

Pobierz katalog ze specyfikacją techniczną aktuatorów obrotowych

Chcesz dowiedzieć się więcej o aktuatorach lub potrzebujesz porady w swoim projekcie? Skontaktuj się z nami!