ADMECH

PRODUKTY

AKTUATORY

Aktuatory obrotowe aktuatory rotacyjne

Aktuatory obrotowe

Opis produktu

Aktuatory rotacyjne łączą ze sobą synchroniczny serwosilnik i wysokoprecyzyjną przekładnię cykloidalną. Z uwagi na to stanowią dynamiczny,
kompaktowy oraz bardzo wydajny serwonapęd. Ponieważ nasze aktuatory rotacyjne posiadają wysoki współczynnik uzwojenia w rowkach stojana serwosilnika, możliwe jest ich zastosowanie w aplikacjach wymagających niskiego napięcia wejściowego, typowego dla zasilania z ogólnodostępnej sieci energetycznej. W zależności od rozmiaru i konstrukcji aktuatory obrotowe mogą być wyposażone w szeroką gamę systemów sprzężenia zwrotnego ułatwiających sterowanie całym układem.

Najważniejsze cechy aktuatorów obrotowych

  • Małe momenty bezwładności i wysoka sztywność skrętna
  • Szerokie spektrum dostępnych przełożeń
  • Wysoka dokładność kinematyczna
  • Duża nośność zintegrowanych łożysk promieniowo-osiowych

Budowa aktuatorów obrotowych

Aktuatory obrotowe aktuatory rotacyjne budowa spinea

Serwosilnik
Serwosilnik wbudowany jest bezpośrednio w konstrukcję aktuatora. Z uwagi na to nie ma konieczności stosowania sprzęgła, co pomaga zredukować wagę i wymiary całego urządzenia. Standardowym rozwiązaniem są silniki synchroniczne z magnesami trwałymi. W zależności od potrzeb klienta możliwe jest  także zastosowanie wybranego modelu serwosilnika dostosowanego do konkretnej aplikacji.

Hamulec elektromagnetyczny

Hamulec elektromagnetyczny, w którym zwora tarczy hamulcowej zostaje zazębiona w przypadku braku zasilania, powoduje zblokowanie napędu. Z uwagi na tę właściwość wykorzystuje się go często w aplikacjach statycznych jak i dynamicznych jako hamulec bezpieczeństwa. 

Przekładnia cykloidalna

  Przekładnia cykloidalna charakteryzująca się wysoką precyzją ruchu. Przeznaczona jest do aplikacji wymagających dużych wartości przenoszonych momentów, wysokiej sztywności skrętnej oraz szerokiego spektrum przełożeń.  

Specyfikacja techniczna aktuatorów obrotowych

Chcesz dowiedzieć się więcej o aktuatorach lub potrzebujesz porady w swoim projekcie? Skontaktuj się z nami!