ADMECH

PRODUKTY

AKTUATORY

Aktuatory liniowe na śrubie planetarnej

Opis produktu

Aktuatory liniowe na śrubie planetarnej idealnie nadają się do aplikacji, gdzie kluczowa jest ciągła praca przy ciężkich warunkach środowiskowych. A to dzięki zastosowaniu w konstrukcji planetarnej śruby rolkowej, która posiada dwu-trzykrotnie większą nośność względem śruby kulowej. Żywotność aktuatora liniowego została także wydłużona nawet piętnastokrotnie. Połączenie bezszczotkowego serwosilnika i mechanizmu śrubowego w jednej obudowie pozwala na uzyskanie kompaktowych wymiarów aktuatora liniowego. Minimalizuje to także konieczność wykonywaniaprac konserwacyjnych. 

Innowacyjna konstrukcja siłowników zapewnia płynny, dokładny i programowalny ruch liniowy, który jest precyzyjnie zsynchronizowany z obrotami twornika.

Najważniejsze cechy aktuatorów liniowych

  • Aktuatory liniowe dają oszczędność energii w porównaniu do rozwiązań hydraulicznych
  • Mają niski poziom hałasu
  • Kompatybilność z silinikami DC, silnikami krokowymi i serwosilnikiami
  • Długa żywotność przy minimalnych wymaganiach konserwacyjnych
  • Duży zakres przenoszonych sił przy kompaktowych rozmiarach urządzenia

Budowa aktuatorów liniowych na śrubie planetarnej na podstawie modelu GSX

Bezszczotkowy serwosilnik
Bezszotkowy serwosilnik umieszczony jest bezpośrednio w obudowie aktuatora. Dzięki czemu pozwala na zachowanie kompaktowych wymiarów urządzenia. Budowa ułatwia smarowanie serwosilnika i dostosowuje go do ciągłej pracy w niekorzystnych warunkach środowiskowych.

Planetarna śruba rolkowa

Planetarna śruba rolkowa jest precyzyjnym mechanizmem śrubowym. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia, który służy do przekształcania ruchu obrotowego na ruch liniowy. Ponieważ w przeciwieństwie do śruby kulowej nie wykorzystuje kulek tylko rolki,  zapewnia więcej punktów styku pomiędzy śrubą, a nakrętką. Dzięki temu jest w stanie przenosić znacznie większe obciążenia, zachowując przy wysoką precyzje ruchu.

Specyfikacja techniczna aktuatorów liniowych

Chcesz dowiedzieć się więcej o aktuatorach linowych lub potrzebujesz porady w swoim projekcie? Skontaktuj się z nami!